Publicat: sambata,  08 decembrie 2018
Arsenal - Huddersfield
83

Arsenal - Huddersfield - echipa gazda va inscrie in ambele reprize

Arsenal o intalneste pe Huddersfield in runda cu numarul 16 din Premier League, intr-o partida care va avea loc sambata, 8 Decembrie, cu incepere de la ora 17:00.

Arsenal a remizat pe terenul celor de la Manchester United in runda anterioara din Premier League, desi a condus de doua ori pe tabela de marcaj.

In urma acestei remize, Arsenal a acumulat 31 de puncte, si se mentine pe locul 5 in clasament.

Tunarii au marcat cel putin 2 goluri in 12 din precedentele 14 partide jucate, iar in precedentele 4 meciuri, acestia au inscris cate un gol in fiecare repriza.

Arsenal a castigat ultimele 4 partide in fata celor de la Huddersfield, si are prima sansa si in aceasta partida.

Huddersfield a pierdut precedentele 2 partide jucate in Premier League, cu acelasi scor, 1-2, in fata celor de la Brighton si Bournemouth.

Cei de la Huddersfield au castigat doar 2 din precedentele 19 partide jucate.

Sunt absolut convins ca Arsenal se va impune in acest meci, si ma astept ca elevii lui Unai Emery sa marcheze cate un gol in fiecare repriza.